Urzeczenie vol. 5
Zobacz wystawców
Dołącz do eventu
Urzeczenie 5 pod patronatem Olek!


7 i 8 grudnia 2013 - sobota 11:00-19:00, niedziela 10:00-18:00
Dom Polonii, ul. Krakowskie Przedmieście 64, Warszawa.

Na zdjęciu OLEK (Agata Oleksiak) - absolwentka wydziału kulturoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i nowojorskiego La Guardia Community College. Mieszka i tworzy w USA. Szydełkowe prace wystawia w galeriach, muzeach i przestrzeniach publicznych na całym świecie.
Strona internetowa artystki - oleknyc.com

Urzeczenie to kiermasz prezentujący i promujący projektantów, rzemieślinków, grupy twórcze i pasjonatów handmade. >>> DOŁĄCZ DO EVENTU NA FB <<<

Niektórzy wystawcy pojawią się tylko na jeden dzień. Dlatego warto zajrzeć w sobotę i w niedzielę.

Wystawcy
Justyna Stasiewicz

Studentka Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. W swoich pracach chętnie stosuje miedź oraz minerały naturalne.

Anna Faustyna Kamińska

'Moja praca jest poszukiwaniem trójwymiarowych form w biżuterii i przekształcaniem ich. Inspiracją dla mnie jest otoczenie. Lubię myśleć o zaawansowanych nowościach technologicznych i prostocie natury. Lubię harmonię i siłę, wypływającą z radości życia.'

Barbórka Dizajn

Barbara Turska-Knyziak - graficzka, ilustratorka, dizajnerka. Pasjonatka upcyklingu i projektowania zrównoważonego, miłośniczka natury i lasu, w którym mieszka. Projektuje i wykonuje dekoracyjne przedmioty codziennego użytku - lampy, kosze, misy, z poszanowaniem środowiska naturalnego, wykorzystując materiały wtórne. W swojej pracy inspirację czerpie z folkloru, twórczości ludowej lub wprost z natury.

Collectilovely Imaginative

COLECTILOVELY IMAGINATIVE, tj. Karolina Wójcik – architektka wnętrz z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, od pewnego czasu zachwyca nas ceramiką z ilustracjami. Obrazki są malowane ręcznie farbami termoutwardzalnymi, przeznaczonymi specjalnie do zdobienia porcelany.

Lena Wybraniec

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w 2012 roku w pracowni Malarstwa oraz w pracowni Projektowania Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce. Aneks z grafiki warsztatowej – sitodruk. Na czwartym roku została wyróżniona i odbyła półroczne stypendium zagraniczne w Hiszpanii.

Marta Rudnicka

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru, w Katedrze Biżuterii. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Biżuterii profesora Andrzeja Szadkowskiego i w Pracowni Malarstwa i Rysunku profesora Jarosława Chrabąszcza.

Mati Maku

Matylda Makulska absolwentka Katedry Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Szklana biżuteria wykonaną metodą fusingu. Fusing to metoda polegająca na zgrzewaniu tafli szklanych, pozwala na wtapianie i formowanie szkła. Szkło można dowolnie ozdabiać i barwić stosując farby, proszki, pudry lub posypki.

Aleksandra Kujawska

Absolwentka ASP we Wrocławiu na kierunku projektowania szkła, zafascynowana jego możliwościami. Jak sama mówi - ' (…)Kiedy w hucie spoglądam w żar szklanej lawy, mam za każdym razem metafizyczne wręcz odczucie, że obcuję z żywą materią. Szkło w płynnej postaci promieniuje, świeci, żyje. Jego uroda i magia zmienności stanu skupienia są niebywałe.'

Buktole

Urszula Buczkowska, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, graficzka, ilustratorka, projektantka. Tworzy 'Buktole', każdy jest inny (zupełnie jak ludzie!). Stworzone do kochania przez dzieci małe i wielkie.

Kfiatek Gifted Hands

Ewa Trojanowska, absolwentka wydziału wzornictwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pasjonatka – projektantka, czasem rzemieślniczka, rękodzielniczka, eksperymentatorka i złota rączka, zdolna na pewno.

Baga Baga

Marta Libiszowska ukończyła jedyny w Polsce Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego, stając się koronkarką, hafciarką i etnodizajnerką. Projektantkę fascynuje kultura ludowa, szczególnie tradycyjne techniki rzemieślnicze i zdobnictwo z różnych regionów Polski i świata. Baga-Baga coraz więcej uwagi poświęca upcyclingowi – wykorzystuje m.in. dzianinę z rajstop oraz folię.W kolekcji nie znajdziemy dwóch jednakowych egzemplarzy.


BĘDĄ TAKŻE: Alelale, Allure, Bascat, Budzyn Justyna, Chruściel Waniek Gosia, Ciesielska Beata, Cerama Art Studio, EcoMania Bags, Eho Projekt, Fabryka Koszyka Kasia Banasiak, Four'emki, Iwogg Biżuteria, Kartolandia, Kujawska Aleksandra, Maskoty Anaci / 


Michalina Owczarek

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, gdzie w 2010 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Biżuterii prof. Andrzeja Szadkowskiego. Swoje umiejętności poszerzała w trakcie stypendium na uczelni ESAD w Matosinhos w Portugalii. Brała udział w licznych wystawach w Polsce i zagranicą.

Arek Szwed i Carnivale Studio

Z wykształcenia jest malarzem sztalugowym oraz technikiem ceramiki. Profesjonalnie pracą z porcelaną zajmuje się od 2007 roku. Jak sam mówi - 'To, dlaczego wybrałem ceramikę jest bardzo łatwo wyjaśnić, to nieprzewidywalność tego materiału oraz ciągłe eksperymentowanie z nim i odkrywanie go cały czas na nowo.'

Kamila Mróz - TRIKI

Absolwentka ASP we Wrocławiu. Właśnie obroniła dyplom magisterski na kierunku Wzornictwo, ze specjalizacją Projektowanie szkła. Podczas Urzeczenia zaprezentuje biżuterię modułową. Jest to ten rodzaj biżuterii, który daje możliwość tworzenia własnych, oryginalnych kompozycji z zaproponowanych przez twórcę materiałów, czytaj modułów.

Endesign

Natalia Gruszecka, absolwentka ASP we Wrocławiu. Natalia projektuje funkcjonalną, ale nie pozbawioną humoru, ceramikę, m.in. porcelanowe kubki i filiżanki.

Maria Rysuje

Maria Regucka aka maria rysuje. Mieszka i tworzy w Krakowie. Maria nie tylko rysuje ale także projektuje graficznie.

Monika Chmarzyńska

Ze szkłem pracuje od 10 lat. Techniki uczyła się w pracowni Janusza Bogackiego. Wykonuje przedmioty ze szkła żaroodpornego w temperaturze ok. 1200 °C (biżuterię, rzeźby, statuetki i inne obiekty szklane). Efektem są rzeczy przepiękne i wypełnione blaskiem, bardzo subtelne.

Agnieszka Tomalczyk

Absolwentka wydziału wzornictwa i architektury wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi oraz wydziału wzornictwa szkła i ceramiki w Escola Superior de Artes e Design w Caldas da Rainha w Portugalii.

Maszin

Maszin to najbardziej progresywna, a zarazem jedyna grupa komiksowa w Polsce. Założona oficjalnie w 2010 roku, ma na swoim koncie m.in. głośną wystawę w ramach III Festiwalu Kultury Komiksowej Ligatura, wydanie książki edukacyjnej Tu powstała Polska. Przewodnik dla dzieci, stworzenie najwyższego muralu w Warszawie.

Na stoisku Maszina będzie można nabyć publikacje członków grupy (albumy przygotowane przez wydawnictwo Centrala - Central Europe Comics Art, wydawnictwo "Kultura Gniewu", wydawnictwo "ATY" i produkcje niezależne), oraz oryginały plansz komiksowych. Przewidziane są również autografy, niezobowiązujące rozmowy i głupie żarty.

Dress You Up

Dress You Up to to synonim wygody połączonej z najnowszymi trendami. Stworzona przez zwykłe kobiety, dla zwykłych kobiet, które jednak chcą nawet na co dzień, czuć się pięknie, nie rezygnując przy tym z pełnego komfortu.

Keit

Keit - Keitopolis to awangardowy kombajn artystyczny - kuźnia unikatowych dźwięków i obrazów, surrealna fabryka snów audiowizualnych, w tym także oryginalna biżuteria tworzona z wykorzystaniem autorskich zdjęć.

Aneta Mlaś

Swoje prace sygnuje artystycznym pseudonimem TOUANDA. Jest osobą wrażliwą, o bezkresnej wyobraźni, i to znajduje odzwierciedlenie w tym, co robi. Dba o szczegół. Wypracowała swój styl, który dojrzewał i zmieniał się razem z Nią.ORAZ: Olga Pokrywka, Pietrzak Marianna, Rajoki, Robię co mogę, Stella Pogoda, Szpulka Nici, The Jewel Within, Wojciechowska Marta, Wosik Małgorzata Ceramika, Woźniak Maja, Wydawnictwo Tibuum, Wydawnictwo Zakamarki, Wysota (Gruszecka) Maria, Zabawki Artis, Zawierucha Marta, Ziabaqlu /

Dodatkowe informacje

Świąteczna iluminacja

W sobotę 7 grudnia o godz. 17:00 rozświetlony zostanie Trakt Królewski.

Dołącz do eventu na fb


Hush Warsaw

W naszym bliskim sąsiedztwie (w Zamku Królewskim) będzie odbywała się impreza modowa, którą warto odwiedzić.

Dołącz do eventu na fb


Melania!

Ostatnia przedstawicielka tęczowych lam. Karmi się spojrzeniami warszawiaków. Dzieci ją uwielbiają. Będzie pasła się cały dzień przed Domem Polonii. Autorką Melanii jest Magdalena Godawa, prowadząca projekt Zwierzaki Śmieciaki.

Dołącz do eventu na fb


Stare piosenki!

Tłem naszych wszystkich poczynań będą soulowe oraz rhythmandbluesowe piosenki.

Dołącz do eventu na fb

Do zobaczenia!